RSS feed for Jake

Jake has logged 21 entries for films during February 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Alien Factor

The Alien Factor

1978
×
Edit this entry  
28
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
I Accuse My Parents

I Accuse My Parents

1944
×
Edit this entry  
25
The Final Sacrifice

The Final Sacrifice

1990
×
Edit this entry  
25
Final Justice

Final Justice

1985
×
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Offside

Offside

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Undefeated

Undefeated

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Redacted

Redacted

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Winnebago Man

Winnebago Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★½
Edit this entry  
10
Michael

Michael

2011
×
★½
Edit this entry  
09
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
Read the review Edit this entry