Jake has logged 30 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★★
Edit this entry  
29
Detective Dee: The Four Heavenly Kings

Detective Dee: The Four Heavenly Kings

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Track 29

Track 29

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fabulous Baker Boys

The Fabulous Baker Boys

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Navigator: A Medieval Odyssey

The Navigator: A Medieval Odyssey

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry