nora has logged 31 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
North Sea Texas

North Sea Texas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rounders

Rounders

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Denial

Denial

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry