nora has logged 34 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Woman Between

The Woman Between

1931
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiscretion of an American Wife

Indiscretion of an American Wife

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Read the review Edit this entry  
08
As You Are

As You Are

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Friend Rockefeller

My Friend Rockefeller

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry