Sort by

nora has logged 30 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saved!

Saved!

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Dawn

Before Dawn

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Passing Strange

Passing Strange

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Middle of Nowhere

Middle of Nowhere

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lemon

Lemon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry