nora has logged 30 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brideshead Revisited

Brideshead Revisited

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resonance

Resonance

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
I Needed Color

I Needed Color

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Show Me a Hero

Show Me a Hero

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Being Flynn

Being Flynn

2012
×
★★
Read the review Edit this entry