Sort by

nora has logged 36 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Take a Chance

Take a Chance

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
People Will Talk

People Will Talk

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Le Parti des choses: Bardot et Godard

Le Parti des choses: Bardot et Godard

1964
×
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Two

Two

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Come and See

Come and See

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Forever a Woman

Forever a Woman

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bestia

Bestia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The More the Merrier

The More the Merrier

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Quills

Quills

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Office

The Office

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bright Young Things

Bright Young Things

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Round

Last Round

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mad Miss Manton

The Mad Miss Manton

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry