RSS feed for nora
  • Annihilation

    ★★★★½

  • Tremors

    ★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Waco

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Searching

    ★★

  • Fifty Shades Freed

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • F*&% the Prom

    ½

  • The Letter

  • Rhys Darby I'm A Fighter Jet

  • A Christmas Prince

    ★★

  • The Star

    ★★½

  • Invasion

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Falsettos

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

  • Wonder Wheel

    ★★½

  • Microhabitat

    ★★★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • Alias Grace

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★½

  • Outside In

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Rupture

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Long Shot

    ★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★

  • Hostiles

    ★★

  • Lean on Pete

    ★★★★

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Ryan Hamilton: Happy Face

  • Fear & Shame

    ★★½

  • Sugar

  • The Good Time Girls

    ★★★½

  • I Needed Color

    ★★★½

  • HAIM / Valentine

    ★★★½

  • Tulip Fever

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★

  • The Cakemaker

    ★★★½

  • England Is Mine

    ★★★★½

  • Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

  • Girls Trip

    ★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½