Caitlin has logged 190 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
License to Wed

License to Wed

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Edit this entry