• Dragon's Lair

    ★★½

  • Senior Year

  • Meltdown: Three Mile Island

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Girl From Plainville

    ★★★

  • The Bubble

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The King's Daughter

  • A Castle for Christmas

  • Hawkeye

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Hypnotic

  • Eternals

    ★★★½

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Aftermath

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • The Medium

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

  • Things Heard & Seen

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • John Wayne Gacy: Devil in Disguise

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • The Vault

    ½

  • Fear of Rain

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Wrong Turn

    ★½

  • Death to 2020

  • The Ripper

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★

  • Rebecca

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★½