Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Critical Role: The Legend of Vox Machina Animated Special

Critical Role: The Legend of Vox Machina Animated Special

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Critical Role: The Legend of Vox Machina Animated Special

Critical Role: The Legend of Vox Machina Animated Special

×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Geostorm

Geostorm

2017
×
Edit this entry  
30
The King's Daughter

The King's Daughter

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
Edit this entry  
07
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Breath

Last Breath

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
04
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bionicle: The Legend Reborn

Bionicle: The Legend Reborn

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bionicle: Mask of Light

Bionicle: Mask of Light

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry