• Jiu Jitsu

    ★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Fatman

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Money Plane

  • Force of Nature

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★½

  • Capone

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

  • Alone

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Siberia

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Mercenary

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★★