• Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Monster Hunter: Legends of the Guild

    ★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The 8th Night

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★★

  • The Deep House

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Resort

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Cosmic Sin

    ★½

  • Mission: Possible

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Finding Jesus

    ½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Jiu Jitsu

  • The Cursed Lesson

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • P1H: The Beginning of a New World

    ★★½

  • Caveat

    ★★★★½

  • The Swordsman

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Slaxx

    ★★★

  • Monstrous

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Ghosts of War

    ★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Me and Me

    ★★★

  • Becky

    ★★½

  • Intruder

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Awoken

    ★★

  • The Stand at Paxton County

    ★★★

  • Lingering

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Closet

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Assassin 33 A.D.

    ½