Sort by

jaketwo91 has logged 29 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Shock Labyrinth

The Shock Labyrinth

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
The Foul King

The Foul King

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moebius

Moebius

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Isle

The Isle

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
15
Occult

Occult

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lingering

Lingering

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ong Bak 2

Ong Bak 2

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Tomie

Tomie

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Heirloom

The Heirloom

2005
×
★★½
Edit this entry  
06
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Caveat

Caveat

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★★
Read the review Edit this entry