Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Below

Below

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anonymous

Anonymous

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Driven

Driven

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Weeknd: Live at SoFi Stadium

The Weeknd: Live at SoFi Stadium

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gamera vs. Zigra

Gamera vs. Zigra

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gamera vs. Jiger

Gamera vs. Jiger

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill List

Kill List

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Heroes Shed No Tears

Heroes Shed No Tears

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bill and Joe Go Duck Hunting

Bill and Joe Go Duck Hunting

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
My Son Hunter

My Son Hunter

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry