Sort by

Jake Rosenberg has logged 350 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Geometry

Geometry

1987
×
Read the review Edit this entry  
11
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fan

The Fan

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mimic

Mimic

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Camera

Camera

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★½
Edit this entry  
12
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Foregrounds

Foregrounds

1978
×
Edit this entry  
07
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry