Sort by

Jake Rosenberg has logged 36 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Throat Notes

Throat Notes

2020
×
Edit this entry  
31
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Signs

Signs

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Man Band

One Man Band

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Boundin'

Boundin'

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
The Spirit

The Spirit

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
24
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
Read prior review Edit this entry  
12
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry