Jak-Luke has logged 33 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Climbers

The Climbers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Informer

The Informer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gwen

Gwen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry