Jak-Luke has logged 28 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rise of the Footsoldier: Marbella

Rise of the Footsoldier: Marbella

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Primal

Primal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Fractured

Fractured

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Farming

Farming

2018
×
★★
Read the review Edit this entry