Sort by

Jak-Luke has logged 244 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heart of Champions

Heart of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
JFK Revisited: Through the Looking Glass

JFK Revisited: Through the Looking Glass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prey

Prey

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The 8th Night

The 8th Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Beckett

Beckett

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Son

My Son

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Deep House

The Deep House

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry