Jakob Mathews has logged 54 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
2Everything2Terrible2: Tokyo Drift

2Everything2Terrible2: Tokyo Drift

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Furies

The Furies

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman

Batman

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
iBoy

iBoy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hulk

Hulk

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry