• The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • God's Not Dead: We The People

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • A Week Away

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★