Sort by

Jakob has logged 702 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Book of Boba Fett

The Book of Boba Fett

2021
×
Edit this entry  
28
Tusk

Tusk

2014
×
Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Read the review Edit this entry  
23
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie: A Fashion Fairytale

Barbie: A Fashion Fairytale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
House of Wax

House of Wax

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie: A Fairy Secret

Barbie: A Fairy Secret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Clown

Clown

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Gaia

Gaia

2021
×
Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
10
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cursed

Cursed

2005
×
Read prior review Edit this entry  
27
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
27
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read prior review Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry