• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Superintelligence

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Cuties

  • The Outsider

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★