Sort by

jakobgruntfest has logged 166 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry