Sort by

jakobgruntfest has logged 23 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Toy

The Toy

1982
×
Edit this entry  
21
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Silverado

Silverado

1985
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Private Parts

Private Parts

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry