• Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • What Did You Do

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • We Are The Enemy

  • Studio 666

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Fruitcake

  • Jackass Forever

    ★★★

  • All of Us Are Dead

  • Resurrection

    ★★★★

  • Dual

    ★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Our Enemy

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • Antlers

    ★★½

  • Knowing Your Enemy

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Black Phone

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Bones

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Cow

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★½