Sort by
  • Leo

    ★★★½

  • Napoleon

    ★★★

  • BLUE EYE SAMURAI

    ★★★★½

  • Freud's Last Session

    ★★★

  • No One Will Save You

    ½

  • Poor Things

    ★★½

  • Dogman

    ★★★

  • Strays

    ★★★

  • Concrete Utopia

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★½

  • Robot Dreams

    ★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • Jeanne du Barry

    ★★★½

  • Golda

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Saint Omer

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Black Bird

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Next Sohee

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Men

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Tchaikovsky’s Wife

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★½

  • Our Father

    ★½

  • The Northman

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Finch

  • The Shadow in My Eye

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Camp Confidential: America's Secret Nazis

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Women and the Murderer

    ★★★

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The North Water

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

  • The Swarm

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Persian Lessons

    ★★★

  • The Father

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Born a King