Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Step Up

Step Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★½
Edit this entry  
27
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry