Sort by

jalene!!! has logged 172 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Edit this entry  
14
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
10
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Very Pentatonix Christmas

A Very Pentatonix Christmas

2017
×
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
04
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ryan Hamilton: Happy Face

Ryan Hamilton: Happy Face

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
31
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read other review Edit this entry