Sort by

jalene!!! has logged 33 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Girl Like Her

A Girl Like Her

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry