• Café Society

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★½

  • Lemonade

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★

  • Mother's Day

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Miss Stevens

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Allegiant

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • How to Be Single

    ★★★

  • The 5th Wave

    ★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • Victor Frankenstein

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Naomi and Ely's No Kiss List

    ★★½

  • The Intern

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • American Ultra

    ★½

  • Fantastic Four

    ½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Magic Mike XXL

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Paper Towns

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★★½

  • Aloha

    ★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Man Up

    ★★★½

  • The Age of Adaline

    ★★★½

  • A Girl Like Her

  • Insurgent

    ★★

  • Trainwreck

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★½

  • The DUFF

    ★★

  • Life

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★½

  • Iliza Shlesinger: Freezing Hot

    ★★★★½

  • What Happened, Miss Simone?

    ★★★★½

  • The Interview

  • Big Eyes

    ★★★★

  • Annie

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Into the Woods

  • American Sniper

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • The Best of Me

  • The Judge

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • No Good Deed

    ★★★½

  • The Theory of Everything

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • When the Game Stands Tall

  • If I Stay

    ★★★½

  • The Hundred-Foot Journey

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½