Sort by

Jamerlich has logged 26 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
Read the review Edit this entry  
30
All Men Are Brothers

All Men Are Brothers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Claire in Motion

Claire in Motion

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Orange Sunshine

Orange Sunshine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bodkin Ras

Bodkin Ras

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Trust

The Trust

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spaceship

Spaceship

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dr. Lamb

Dr. Lamb

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry