• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Forgive Us Our Trespasses

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • The Grucifixion

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Ignore It

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • F9

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Guest

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Make Me a Sandwich

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½