Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Make Me a Sandwich

Make Me a Sandwich

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ignore It

Ignore It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Forgive Us Our Trespasses

Forgive Us Our Trespasses

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Guest

Guest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ransom

Ransom

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Five Minutes of Heaven

Five Minutes of Heaven

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry