• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Escape the Undertaker

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Help

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Last Man Standing

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • After Love

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • One Man and His Shoes

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Main Event

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★