James has logged 13 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Broken Cameras

Five Broken Cameras

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bullhead

Bullhead

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No

No

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Excision

Excision

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Something from Nothing: The Art of Rap

Something from Nothing: The Art of Rap

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Amistad

Amistad

1997
×
★★★★
Edit this entry