Sort by

Jim has logged 16 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
Edit this entry  
30
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Gone

Gone

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Safe House

Safe House

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Storage 24

Storage 24

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Killer Elite

Killer Elite

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry