Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Acts of Vengeance

Acts of Vengeance

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spiral

Spiral

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Them

Them

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Horror Story

Horror Story

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Furies

The Furies

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Antisocial

Antisocial

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★
Edit this entry  
12
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Tales from the Hood 3

Tales from the Hood 3

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Bait

Bait

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Missing 411: The Hunted

Missing 411: The Hunted

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry