James Hoskins has logged 112 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★½
Edit this entry  
01
The Blob

The Blob

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ransom

Ransom

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shocker

Shocker

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A History of Horror

A History of Horror

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Oogieloves in the Big Balloon Adventure

The Oogieloves in the Big Balloon Adventure

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★
Edit this entry  
14
Alien Abduction

Alien Abduction

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alone in the Dark

Alone in the Dark

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★½
Edit this entry  
09
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry