• Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Legacy of Lies

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Proximity

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★★½

  • Survive the Night

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Kill Mode

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Final Kill

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★★½

  • The Pale Horse

    ★★★★

  • Dragonheart: Vengeance

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★★

  • Disturbing the Peace

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Grand Isle

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Kill Chain

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½