scoobert doo has logged 344 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
29
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nice Dreams

Nice Dreams

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Rock Dog

Rock Dog

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mistletoe Inn

The Mistletoe Inn

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Detour

A Christmas Detour

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2003
×
Edit this entry  
04
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Lynne Koplitz: Hormonal Beast

Lynne Koplitz: Hormonal Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Falling for Vermont

Falling for Vermont

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry