• The Queen's Gambit

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

  • Urzila Carlson: Overqualified Loser

  • The Old Guard

  • Artemis Fowl

  • Celebrity Escape Room

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Inheritance

    ½

  • Extraction

  • Cursed Films

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

  • The Pale Horse

  • McMillion$

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Cheer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★½

  • The Gentlemen

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

  • It Chapter Two

  • Anima

  • Deadwood: The Movie

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Convergence

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

  • Punk

  • Happy Death Day 2U

  • Polar

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★½

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Glass

  • Escape Room

  • The ABC Murders

  • All Is True

  • Vice

  • The Girl in the Spider's Web

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

  • Maniac

  • London Fields

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • A Simple Favor

  • Henry Rollins: Keep Talking, Pal.

  • Stewart Lee: Content Provider

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Hollyweed

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Terminal

  • Spinning Man