James has logged 25 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spiral Jetty

Spiral Jetty

2017
×
Edit this entry  
12
July Tales

July Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Workshop

The Workshop

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
A Paris Education

A Paris Education

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Montparnasse Bienvenüe

Montparnasse Bienvenüe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★½
Edit this entry  
11
Virgin Stripped Bare by Her Bachelors

Virgin Stripped Bare by Her Bachelors

2000
×
★★½
Edit this entry  
11
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry