• Eternals

    ★★★½

  • Honeymoon

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Comey Rule

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Shore

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

  • Normal People

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Max Richter's Sleep

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • My Heart Is Walking Around Outside of My Body

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½