Sort by
  • Synapses

  • The Trial

  • Atonia

  • When This You See

  • Girl Blunt

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • boygenius: the film

  • Evil Dead Rise

    ★★★★½

  • Swarm

    ★★★★

  • Pennies from Heaven

    ★★★★★

  • A Good Person

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Inside

    ★★★½

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★½

  • This Place Rules

    ★★½

  • The Willow

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Till

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Greatest Beer Run Ever

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★½

  • My Policeman

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Emily

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Blonde

  • The Eternal Daughter

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★★½

  • Blue Jean

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Jumper

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★½