Sort by

JamesMKeegan has logged 15 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry