RSS feed for James

James has logged 17 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sons of the Desert

Sons of the Desert

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pledge

Pledge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crisis

Crisis

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry