• X

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

  • Dune

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

  • Benedetta

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Passing

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Black Is King

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • The Lodge

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½