Sort by

james has logged 21 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
21 Chump Street

21 Chump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sherlock: The Blind Banker

Sherlock: The Blind Banker

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annie

Annie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry